Nový MSC terminál v Miami na Foride

Spoločnosti MSC Group a Fincantieri dnes oznámili podpis zmluvy o výstavbe nového moderného megaterminálu pre výletné lode v americkej Miami na Floride, hlavnom nástupnom prístave výletných plavieb v Karibiku a Strednej Amerike

Nový terminál v Miami predstavuje investíciu vo výške 350 miliónov eur. S rozlohou 145,900 m², bude pozostávať z viacerých úrovní, a bude schopný prijať až tri lode najnovšej generácie zároveň, s celkovou kapacitou až 36 000 cestujúcich denne. Projekt, navrhnutý viacnásobne ocenenou globálnou architektonickou firmou Arquitectonica, má byť dokončený do decembra 2023.

Okrem priestorov poskytujúcich služby pasažierom, budova nového MSC terminálu bude obsahovať aj kancelárie, viac-úrovňové parkovisko pre 2 400 vozidiel a nové cestné pripojenie.
V rámci infraštruktúry projektu budú postavené 2 nové doky o celkovej dĺžke 750 metrov, stanice na dodávku vody a 4 naloďovacie paluby pre cestujúcich.

Nový terminál bude môcť prijať najväčšie a ekologicky najvýkonnejšie výletné lode plavebnej spoločnosti MSC. Medzi ne patrí nová loď, MSC Seashore, ako aj plavidlá už čoskoro prichádzajúcej triedy World Class, poháňané skvapalneným stlačeným zemným plynom LNG. 

Pierfrancesco Vago, výkonný predseda Divízie výletných plavieb pre MSC Group, povedal: "V priebehu posledných 35 rokov je MSC Group dôležitým partnerom americkej ekonomiky vďaka našej rastúcej úlohe ako jednej z popredných firiem na svete v oblasti kontajnerovej dopravy, ako aj prevádzkovateľov terminálov pre nákladný tovar a cestujúcich. V tomto zmysle bola Miami vždy kľúčovým uzlom a nový MSC terminál v prístave Miami upevňuje našu celkovú prítomnosť v tomto dôležitom námornom centre. 
Vďaka talianskemu vkusu a talentu, ktorými Fincantieri nepochybne prispeje k  tomuto projektu, rovnako ako vďaka našim lodiam, sa tento nový najmodernejší terminál stane miamským medzníkom štýlu a pohodlia pre pasažierov, ktorí ním prejdú. Miami je považované za hlavné mesto sveta výletných plavieb.
Okrem toho bude tento projekt slúžiť ako základňa na podporu a udržanie expanzie našej Divízie výletných plavieb v tomto regióne a v Karibiku v nasledujúcich rokoch. Tiež nám to umožní umiestniť v tejto oblasti niektoré z našich najmodernejších a najvýkonnejších plavidiel, čo spolu s našimi investíciami v USA predstavuje náš záväzok voči miestnemu trhu, voči našim obchodným partnerom a hosťom."

Giuseppe Bono, generálny riaditeľ spoločnosti Fincantieri, to komentoval slovami: "Miami je nepochybne centrom svetového cestovného ruchu v oblasti výletných plavieb, ako aj ideálnym centrom pre celú karibskú oblasť, a preto je dokonalou výstavnou sieňou na umiestnenie diela, ktoré bude reprezentovať to najlepšie z Talianska."

Späť na zoznam noviniek